Erste Bank підтримує соціальне підприємництво


Соціальне підприємництво стає реальним механізмом розв’язання проблем суспільства, і в Україні з’являються нові приклади такої роботи. Поєднати вирішення соціальних проблем та  повноцінну комерційну діяльність, що може та повинна приносити прибуток власнику на рівні будь-яких інших бізнес-активностей, можна – переконують організатори проекту «Сприяння соціальному підприємництву в Україні»: Британська Рада в Україні, Фонд Східна Європа, PricewaterhouseCoopers в Україні та Ерсте Банк.

Social_enterprise

Підприємництво у соціальній сфері, бізнес із соціальною місією, або підприємницька діяльність благодійних та громадських організацій, спрямована на різні вразливі категорії з’явилося ще в 1970-ті роки в країнах Заходу.  Таке підприємництво може ставити за мету трудотерапію інвалідів, соціальну адаптацію бездомних чи випускників сиротинців, запровадження нових механізмів вирішення наявних соціальних проблем – житлово-комунального господарства. В той же час воно має бути і «прибутковим», бо інакше йдеться про  благодійність.

Як правило, такими проблемами  опікуються громадські та благодійні організації. Але коли мова йде про підприємництво , потрібен бізнес-підхід до діяльності організації — інші критерії успішності, інші правила гри, інші умови фінансування.  Товари та послуги мають бути такої якості, щоб їх можна було продати на ринку за конкурентних умов.  Організатори проекту  проведуть низку тренінгів для учасників, які пройдуть відбір.

На тренінгових семінарах учасники дізнаються  як розробити комерційну ідею та оцінити бізнес-проект ,отримають юридичні консультації дізнаються про особливості  реєстрації підприємства, ліцензування, оподаткування, аналіз ризиків тощо.

Найкращі бізнес-плани отримають фінансову підтримку партнерів проекту.

Вимоги до учасників:

  • бажання започаткувати або розвивати свій бізнес, націлений на вирішення соціальних проблем; розуміння соціальних проблем в Україні та ідеї для їхнього вирішення
  • досвід практичної роботи у бізнесі або в господарській діяльності громадських організацій
  • бажання отримувати нові знання про соціальне підприємництво та сприяти розвитку цього сектору в Україні
  • готовність самостійно покрити вартість проживання та проїзду до місця проведення тренінгу (Автономна Республіка Крим, Донецьк чи Львів)
  • володіння англійською мови є бажаним, але не обов’язковим.

Щоб стати учасником конкурсу, необхідно:

  • завантажити та заповнити анкету учасника на сторінці проекту
  • підготувати резюме українською або російською мовою
  • скласти супровідний лист з обгрунтуванням мотиваціїї для участі у програмі

Термін подання заявок з боку потенційних учасників програми спливає 25 жовтня. Наразі географія проекту охоплює три регіони України – Львівську й Донецьку області та Автономну Республіку Крим.

 

Опубліковано у Головна | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s