ВДАЛІ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ


Ерсте Банк рекомендує як  безпечно і ефективно відпочивати закордоном 

Напередодні періоду зимових відпусток Ерсте Банк підготував декілька практичних порад, які допоможуть вам впевненіше почувати себе в питаннях планування «відпускних» фінансів.

Плануючи відпочинок за кордоном, в першу чергу, заздалегідь визначте не тільки суму, яку ви з собою візьмете, але і в якому вигляді ви її повезете – готівкою чи на картці. «Бувалі» мандрівники рекомендують планувати бюджет у відсотковому відношенні 30 % (готівка) на 70 % (платіжні картки). 

З одного боку, готівка – це зручно. Можна обміняти гривні на потрібну валюта ще в Україні, підшукавши найбільш вигідний курс (якщо мова йде про євро або долари). З іншого боку, якщо ви збираєтесь до Польщі, Чехії або в «теплі краї» чи зможете ви завчасно точно розрахувати, скільки місцевої валюти вам знадобиться? Варіант з подвійною конвертацією виглядає непривабливим  з фінансової точки зору.

Окреме питання – це безпека готівкових коштів. У випадку втрати чи крадіжки грошей, готівку не повернуть, в той час як картку в будь-який момент можна заблокувати. Ось тільки необхідно мати номер телефону банку і номер карти ще десь, окрім як на самій картці.

Не дивлячись на те, що багато хто розуміє переваги використання платіжних і кредитних карток за кордоном, далеко не кожен поспішає ними скористатись. Існують міфи, що використання платіжної карти за кордоном загрожує більшою комісією і додатковими витратами. Насправді все навпаки: при розрахунку платіжною карткою в торгових точках в будь-якій країні банком комісія не знімається. Більше того, не маючи платіжної або кредитної карти вам  буде важко забронювати готель за кордоном або взяти авто на прокат. Цей вид банківських послуг вже давно став невід’ємною частиною життя європейців. При сплаті товарів і послуг в торгових точках можна користуватися платіжними картами різних міжнародних платіжних систем, наприклад, Visa або MasterCard, які приймаються в торгових точках і банкоматах по всьому світу.

Ще один міф, це те що з банкомату знімати готівку більш вигідно, ніж розраховуватися в мережі. Насправді, у порівнянні з безкоштовним розрахунком карткою в мережі, зняття готівки з банкомату не настільки вигідне. Комісія за зняття готівки з картки в банкоматах варіюється від 1,5% від суми +2-3 долари або євро за операцію. Заздалегідь проконсультуйтесь зі своїм банком, чи є він учасником міжнародних партнерських програм.

Щоб почувати себе максимально комфортно, роблячи покупки за кордоном, поєднуйте різні способи оплати (платіжною картою або готівкою).

Якщо ви робите багато покупок, обов’язково просіть, щоб вам виписали чеки Tax Free, які дозволяються отримати грошове відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), що входить у вартість купленого за кордоном товару. Повертаючись додому, не забудьте на митниці відмітити печаткою чеки. Для цього вас можуть попросити показати товари, що ви вивозите – вони мають бути новими, тому краще не знімайте цінники з покупок. Повернути можна від 10 до 20 % від вартості покупки в залежності від ставки  податку на додану вартість (ПДВ), що встановлена у країні вашого перебування, і розміру витрат системи Global Refund на опрацювання чеків. Зробити це можна в аеропорту або на митниці, до перетину кордону тієї країни, в якій ви зробили покупки.

Також збираючись усією сім’єю на відпочинок, потурбуйтесь про безпеку ваших коштів та цінних речей. Для цього можна скористатися банківським сейфом.    

 

Опубліковано у Головна | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s