Заставні авто. Хочеться і не колеться


Auto

З недавнього часу все більше людей, обираючи не нові автомобілі, звертають увагу на заставні банківські авто. Такі автомобілі цілком конкурентні по ціні, при цьому новий власник може розраховувати на юридичну підтримку банку і достовірну інформацію.  Тим не менше все ще виникає багато питань «Чи правда заставне майно дешевше?», «Чи безпечно купувати заставне майно і чи не доведеться відвойовувати його в судах в попереднього власника?». На ці і багато інших питань відповідає Богдан Кузняк начальник управління примусового стягнення Ерсте Банку і людина, яка щодня працює із заставним майном, в тому числі і його реалізацією.

5 причин придбати заставне авто

  1. Заставні авто зазвичай продаються по привабливій ціні, оскільки термін їх реалізації обмежений законодавством.
  2. Виключений ризик придбати автомобіль з перебитими номерами або такий, що перебуває у міжнародному розшуку.
  3. Процедура реалізації заставного майна чітко регулюється законодавством, а клієнт з будь-яких питань може звернутися до представника банку – професійного юриста, що присутній на торгах.
  4. Покупець може отримати кредит під купівлю заставного майна
  5. Покупець може переоформити кредит, отримуючи кредит за ставкою попереднього власника.

Процедура придбання заставного майна та аукціон

За умови добровільної реалізації і якщо покупець згоден із ціною заставного майна, можна звернутися до банку. Переглянути заставне майно Ерсте Банку можна на нашому сайті у розділі «Реалізація заставного майна» http://www.erstebank.ua/tiny/012889494599978190000091

Процес придбання заставного авто проводиться за спільним погодженням продавця, покупця та представника банку. При цьому варто відразу домовитися, хто оплачує витрати, пов’язані з переоформленням авто. Якщо покупець не має повної суми на придбання авто, то зазвичай, за умов стабільного фінансового стану покупця, можна  отримати чи переоформити кредит.

У випадку, якщо арештоване майно реалізується примусово на торгах, то основне спілкування покупця відбувається з торгуючою організацією. Інформацію про торги із зазначенням лоту, початкової ціни, розміру гарантійного внеску й реквізитів, дати та місця проведення торгів можна дізнатися зі ЗМІ.  Щоб стати учасником торгів треба обрати лот, який зацікавив, сплатити гарантійний внесок, приїхати до спеціалізованої торгівельної організації, написати заяву про участь у торгах і пред’явити квитанцією про сплату гарантійного внеску.

Власне аукціон проводиться наступним чином: прилюдні торги розпочинаються точно у визначений час, тому запізнюватися не варто. Ведучий аукціону оголошує початкову ціну лота. Учасник, що запропонував останню вищу ціну, оголошується переможцем. Далі державний виконавець складає акт про проведення аукціону з реалізації арештованого майна та постанову про зняття автомобіля з обліку. Порядок подальшого оформлення права власності відбувається згідно з чинним законодавством.

 

Зберегти нерви і вигідно купити авто

Купуючи заставне авто можна бути впевненим, що ризики мінімальні, оскільки автомобіль на момент реалізації вилучений у боржника. Тому глобально можна не хвилюватися про юридичний бік справи, при цьому варто самостійно додатково перевірити такі моменти як несплачені штрафи попереднього власника авто. Також, і це певно найбільша небезпека, щоб не стати жертвою махінації не слід звертатися по «допомогу» до осіб, що обіцяють зробити вас переможцем за винагороду.

При цьому можливості попереднього власника повернути собі реалізоване майно мінімальні, адже процедура продажу здійснюється відповідно до чинного законодавства. На сьогоднішній день жодного випадку повернення боржником реалізованого заставного майна в практиці Ерсте Банк не було.

 

Для допитливих

·         Згідно з частиною другою статті 388 ЦК України майно НЕ може бути витребувано від добросовісного набувача, якщо воно було продане у порядку, встановленому для виконання судових рішень;

·         Якщо ви не стали переможцем, гарантійний внесок повертається в повному обсязі;

·         Ліцитатор – ведучий аукціону.

Опубліковано у Головна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s