Ерсте Банк в 2,5 рази покращив свої результати за підсумками 2010 року


Eb_ua_hq

В 2010 році Ерсте Банк зважено й поступово активізував кредитування фізичних і юридичних осіб, при цьому розширив продуктовий ряд як кредитних, так і депозитних продуктів. Основними пріоритетами в 2010 році залишались якість обслуговування клієнтів, оптимізація й ефективність бізнес-процесів. «Дотримуючись обраної стратегії, Ерсте Банк в 2010 році збільшив кількість клієнтів й посилив ресурсну базу, покращив фінансові результати й стабілізував кредитний портфель. Ми сфокусувались на розвитку корпоративного бізнесу й реалізували ряд успішних муніципальних проектів, а також почали активно працювати з клієнтами в агросекторі й фінансувати проекти з енергоефективності», – розповідає Павел Цетковський, голова правління АТ «Ерсте Банк».

В 2010 році Ерсте Банк продовжував збільшувати ресурсну базу (депозити й поточні рахунки), яка зросла на 47% й склала 1 433,2 млн грн, порівняно з 975,7 млн грн станом на 01.01.2010. Зростання депозитного портфелю вдалось зберегти завдяки як роздрібним, так і корпоративним клієнтам, які продовжують довіряти свої заощадження банку. При цьому банк запропонував роздрібним клієнтам можливість збільшити прибутковість своїх вкладів не тільки за рахунок депозитів, а й інвестуючи в пайові інвестиційні фонди.

З початку року кредитний портфель за 2010 рік зменшився на 11% за рахунок погашень й станом на 01.01.11 склав 5 383,4 млн грн, порівняно з 6 066,8 млн грн станом на 01.01.2010. На 1.01.2011 року кредитний портфель фізичних осіб склав 3 469,9 млн грн (64% від загального обсягу портфелю клієнтів), а юридичних осіб – 1 913,5 млн грн (36% від загального обсягу портфелю клієнтів). «Попри те, що ми активізували кредитування фізичних осіб, обсяги погашень перевищують обсяги нових кредитів. Це повязано із все ще складним економічним становищем українців і меншим розміром кредитів, ніж до кризи. Основними перешкодами для розвитку корпоративного кредитування є високий рівень закредитованості українських підприємств», – пояснює пан Цетковський.

За рахунок збільшення обсягу державних цінних паперів в загальному обсязі відсоткових активів банку чистий процентний дохід зріс на 11% до 589,5 млн грн, порівняно з 532,7 млн грн станом на 01.01.2010. Чистий комісійний дохід зменшився до 29,0 млн грн у зв’язку із зменшенням комісійних доходів від розрахунково-касового обслуговування банків і доходів по операціям на валютному ринку й ринку банківських металів для банків, порівняно з аналогічним періодом 2010 року, коли показник склав 97,0 млн грн.

За рахунок збільшення цінних паперів в портфелі банку, а також валютообмінних операцій на умовах спот активи збільшились на 16% й склали 9 831,9 млн грн, порівняно з 8 487,1 млн грн станом на 01.01.2010.

Обсяг резервів під активні операції збільшено на 24% до 1 409,9 млн грн, порівняно з 1 138,1 млн грн на 01.01.2010. При цьому в другій половині 2010 року зростання резервів сповільнилось в результаті стабілізації кредитного портфелю. В 2010 року банку вдалось скоротити збитки більш ніж в 2,5 рази. Ерсте Банк зберігає високу адекватність регулятивного капіталу на рівні 24,7% (10% – мінімум за вимогами НБУ), що свідчить про достатній запас міцності, при якому банк може дозволити собі збільшити активні операції в сьогоднішній все ще складній економічній ситуації й відсутності прибутку.

ПЕРСПЕКТИВИ

В 2011 році Ерсте Банк буде продовжувати стратегію 2010 року, фокусуючись на покращені фінансових результатів шляхом збільшення клієнтської бази, підвищення ефективності бізнес- процесів, а також жорсткого контролю витрат. «Ми скорочуємо витрати на формування резервів, а також плануємо підвищити активність кредитування, пропонуючи більш доступне фінансування, при цьому знижуючи ставки за депозитами. Безумовно, ми продовжимо жорстко контролювати витратну частину бюджету», – підсумовує Павел Цетковський.

Ерсте Банк сфокусується на розвитку корпоративного бізнесу, адже на ринку буде відбуватись певний перерозподіл, в результаті якого кращі клієнти зможуть розраховувати на доволі цікаві пропозиції. В роздрібному сегменті банк планує активізувати кредитування готівкою, а також сфокусуватися на сегменті мікробізнесу, пропонуючи підприємцям як пасивні продукти, так і фінансування. Ще однією значною подією 2011 року стане зміна форми логотипу Ерсте Банка, а саме заміна червоної літери s на червоний прямокутник.

Опубліковано у Аналітика, Головна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s