Своп скоро і в Україні – з чим його їдять:) і кому він потрібен


Можливо тема свопування, як і саме слово своп є не найактуальнішому у вашому житті, тим не менше саме свопи є таким інструментом, який може підтримати розвиток бізнесу в Україні. Тому, терплячим і зацікавленим у фінансовому ринку читачам, рекомендую читати далі:) І якщо наразі це слово вам нічого не каже, ви маєте можливість підвищити свою фінансовому грамотність і розширити свій фінансовий словниковий запас. Якщо ж ви знаєте все про те, як свопи працюють в теорії, поділюся з вами, як Нацбанк обіцяє, що вони працюватимуть на практиці в Україні.

Про те, як саме має працювати інструмент свопування з НБУ (Олександром Дубохвістом та Оленою Щербаковою) обговорювали економічні журналісти та представники банківського сектору – голови правлінь Праверс Банку, Сбербанка та Ерсте Банку.

Отож, з 30 травня НБУ дозволить своп операції – традиційний в міжнародній практиці інструмент управління ліквідністю. Завдяки даному інструменту банки зможуть свопувати іноземну валюту на гривню. Це дозволить забезпечити ринок середньостроковою гривневою ліквідністю – саме такі гроші потрібні бізнесу для того аби розвиватися. При цьому Нацбанк на полягає, що даний інструмент не спрямований на управління курсом гривні, адже це виключно ресурсом операція, яка дозволить збільшити ліквідність ринку. Спочатку своп операції зможуть здійснювати між собою лише банки. Хоча НБУ планує бути учасником даних операцій, втім фактично планує брати в них участь лише з часом, після того як банки відпрацюють роботу із своп операціями між собою. При цьому, за словами Павла Цетковського, голови правління Ерсте Банку, своп операції будуть максимально ефективними, якщо доступ до них матимуть не тільки учасники ринку – банки – але і корпорації.

Photo

Опубліковано у Головна | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s