Відпочивайте з задоволенням: 5 порад від Ерсте Банку


Family_holiday

 


Яким має бути відпочинок та як його правильно спланувати? Часто, збираючись у відпустку, туристи недостатньо часу приділять плануванню саме фінансової частини подорожі. Щоб відпустка не була зіпсована непередбачуваними витратами і приносила лише позитивні враження, Ерсте Банк пропонує кілька підказок, як зробити відпустку безпечною, зручною та фінансово вигідною.

 

  

Правильний баланс між готівкою та карткою – розрахунки без турбот

Плануючи відпочинок за кордоном, в першу чергу, необхідно заздалегідь визначити не лише суму, яку ви з собою візьмете, але і в якому вигляді ви її повезете – готівкою чи на картці. Мандрівники з досвідом рекомендують планувати бюджет у відсотковому відношенні 30% (готівка) на 70% (платіжні картки). Зокрема, при розрахунку карткою в торгівельних мережах банк не знімає комісії. Варто також зазначити, що за кордоном можна використовувати і картку в гривневій валюті. При цьому курс обміну буде не менш вигідним, ніж якщо знімати готівку і переводити її в іноземну, особливо це стосується більш екзотичних валют, ніж долар і євро. Тим паче, що знімати готівку в банкоматі за кордоном менш вигідно, ніж розраховуватися карткою, оскільки комісія за зняття готівки не маленька (не менше 1,5% від знятої суми плюс 15 грн).

Що цікаво, в деяких місцях можна розраховуватися тільки безготівково – наприклад, аби придбати товари duty free в літаках Continental чи United, треба розраховуватися тільки карткою, адже вони не приймають готівку взагалі. Крім того, з допомогою карти можна оплатити чи забронювати готель через Інтернет, орендувати автомобіль, а також підтвердити наявність коштів для посольства. Більше того, подорожуючі мають право на необмежену суму на рахунку без необхідності її декларувати, якщо вона перевищує 10 тис. дол. США.

Ще однією перевагою вибору саме карток є безпека ваших коштів. У випадку втрати їх чи крадіжки, готівкові гроші швидше за все  не повернуть, в той час як картку в будь-який момент можна заблокувати, для чого вам необхідно лише мати номер телефону Інфоцентру банку і номер карти.

 

  

Важливо дбати про ліміти

Перед поїздкою не забудьте збільшити ліміт по картці, адже стандартного ліміту чи кількості трансакцій може не вистачити. При цьому в окремих випадках необхідно прийти до відділення банку та написати заяву на збільшення ліміту, оскільки дзвінка до Інфоцентру буде недостатньо. Також варто повідомити банк про можливі розрахунки за кордоном, щоб уникнути блокування карти через підозри на шахрайство. 

 

  

Кредит – вихід з ситуації в разі додаткових витрат

У випадку недостатньої кількості грошей перед відпусткою є два варіанти вирішення проблеми: кредитна картка або готівковий кредит в залежності від ваших потреб та зручності використання коштів. Кредитні картки мають пільговий період за взятий кредит при розрахунку в торговельній мережі, що дозволяє вам після повернення з відпустки поповнити рахунок на використану суму одразу після отримання заробітної плати, і при цьому нічого не втратити.

Якщо ж у вас недостатньо коштів аби спланувати поїздку, Ерсте Банк пропонує скористатися готівковими кредитами, які не вимагають застави та цільового застосування кредитних коштів. Така послуга відрізняється швидкістю та доступністю і допомагає вирішити нагальні проблеми, пов’язані з нестачею готівки.  

 

Користуйтесь сейфом – і ваші цінності в безпеці

Перед від’їздом на відпочинок не рідко постає питання про те, що робити з цінними речами, які залишаються вдома без нагляду. Щоб вберегти ваші цінності від непередбачених вчинків третіх осіб, Ерсте Банк радить вам скористатися банківським депозитарієм. Багато людей навіть не здогадуються, наскільки просто і дешево користуватися банківським сейфом. Сума сплати за користування сейфом за добу залежить від характеристик сейфу и складає від 5,50 грн в Києві та 2,50 грн у відділеннях регіону. Розмістити цінності можна як їдучи на місяць у відпустку, так і відправляючись на вихідні на дачу. Банківський сейф просто незамінний для зберігання грошей, коштовностей, будь-яких документів, довіреностей, боргових розписок, інших документів тощо.

 

З професіоналами і без негараздів

На початку липня 2011 року Ерсте Банк підписав угоду про співпрацю з компанією «Туртесс Тревел» одним із лідерів серед туроператорів за напрямками Туреччина, Єгипет, Ізраїль, Таїланд, Об’єднані Арабські Емірати та Туніс. В рамках співпраці Ерсте Банк і Турлідер («Турлідер» – уповноважений оператор-партнер компанії «Туртесс Тревел») надають клієнтам Ерсте Банку можливість скористатися знижками від 6% до 15% на відпочинок в залежності від напрями туру.

Туроператори радять вибирати не найдешевші варіанти, а планувати відпустку відповідно до своїх можливостей. Адже буває, маючи 2500 дол. США, клієнти хочуть полетіти, наприклад, на Мальдіви. Та щоб дійсно відчути «на смак» ці острови потрібна більша сума. При цьому, використавши цю ж суму на поїздку в Греції, можна отримати море задоволення і достойно відпочити. Туроператор може не лише порекомендувати популярні місця для відпочинку, але й допоможе позбутися зайвих турбот, як в плануванні подорожі, так і під час відпочинку: відкриття візи, бронювання квитків та готелю тощо. В разі скасування рейсу літака або інших проблем, ви завжди можете покластися на свого туроператора.

Сьогодні найпопулярнішими напрямами є пляжні курорти узбережжя Франції, Італії, Іспанії, Греції, Туреччини, Єгипту, Болгарії. Зокрема цього сезону до переліку місць масового туризму долучився Туніс. Тим не менше, не ослабла мода і на екзотичні країни – особливим попитом серед туристів користуються Шрі-Ланка, ОАЕ, острови індійського океану.

Опубліковано у Головна, Леді Клуб, Фінансова грамотність. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s