Експертна думка: Овердрафт – простий і швидкий доступ до кредитних коштів


Samoylov

Сьогодні експертною думкою щодо овердрафтів для підприємців поділився Павло Самойлов, начальник відділу просування програм для приватних підприємців Ерсте Банку (за матеріалами коментаря, наданого журналу «Статус» 9 серпня 2011 року). 

Представник малого та середнього бізнесу може просто і швидко отримати кредитні кошти, оформивши овердрафт без застави. Овердрафт найчастіше використовується як додаткове джерело фінансування торговельної діяльності (покриття касових розривів, розрахунок з постачальниками, виплата з/п та ін.) Оформляючи овердрафт, у позичальника є можливість збільшення ліміту кредитування при зростанні обсягів надходження коштів на поточний рахунок, а також автоматичного погашення овердрафту і відсотків за рахунок надходжень на поточний рахунок клієнта. Ще однією перевагою овердрафту є швидкість проведення платежів, оскільки використання кредитних коштів здійснюється з розрахункового рахунку клієнта (можливість використання системи “Клієнт-Банк”).

Овердрафт як інструмент був і залишається привабливим способом фінансування діяльності компаній. Якщо компанія має позитивну динаміку розвитку та при цьому необхідні додаткові кошти для поповнення оборотних коштів, то підприємство може звернутися до банку за отриманням кредиту для цих цілей. Овердрафт є найпростішим і найменш витратним для компанії видом кредитування. При відкритті овердрафту встановлюється дебетовий ліміт до поточного рахунку, причому він є бланковим (без застави). Але слід пам’ятати, що даним видом кредиту можуть користуватися тільки компанії, що мають регулярні обороти по поточному рахунку в банку.

 У разі потреби в додатковому фінансуванні керівництву підприємства необхідно розуміти, на які цілі будуть направлені кредитні кошти:

 – Якщо це купівля основних фондів та/або їх модернізація, тоді ми говоримо про великі капіталовкладення з тривалим терміном окупності, для таких цілей підходять непоновлювані кредитні лінії, іншими словами інвестиційний кредит, який видається на термін більше року і передбачає погашення тіла кредиту на щомісячній основі.

 – Якщо кошти необхідні на покриття тимчасової нестачі грошових коштів по поточній діяльності та/або на непередбачені витрати в майбутньому, овердрафт є оптимальним рішенням.

 У цьому випадку клієнт отримує можливість:

 – Простого і швидкого доступу до коштів на поточному рахунку;

 – Можливість збільшувати ліміт овердрафту в разі збільшення оборотів.

 – Кредит без застави – зменшення витрат при отриманні кредиту (не укладаються нотаріальні договори застави, відсутні страховки).

Щодо умов, Ерсте Банк надає овердрафт від 3000 гривень строком до 12 місяців тільки в національній валюті під 18% річних шляхом встановлення дебетної сальдо на поточний рахунок. При цьому комісія за видачу становить 1% від суми встановленого ліміту. Розмір ліміту складає до 30% від середньомісячного обороту по рахунках в Ерсте Банку і до 25% від середньомісячного обороту по рахунках інших банків. Слід зазначити, що у разі збільшення обороту по поточному рахунку можливе збільшення ліміту (перегляд ліміту – щокварталу).

             Для того, щоб оформити овердрафт позичальникові необхідно надати наступні документи:

 1. Установчі та реєстраційні документи

 2. Фінансові документи (Баланс, Звіт про фін. результати)

 3. Комерційні документи (Чинні договори на закупівлю товарів, сировини та договору на продаж товарів, послуг).

В Ерсте Банку з початку року чітко простежується динаміка щодо збільшення, як кількості, так і лімітів (сум) овердрафтів.

Опубліковано у Головна, Фінансова грамотність. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s