Зростання ІТ-індустрії у 2012 році сприятиме економічному розвитку регіону ЦCЄ


Index

· Розвиток ІТ-індустрії в ЦСЄ вдвічі перевищує темпи росту ВВП регіону у середньостроковій і довгостроковій перспективі; Фонди ЄС будуть підтримувати державні ІТ-проекти
· Наступного року очікувані витрати на інформаційні технології складуть приблизно від 8% до 15% в Польщі, Румунії, Болгарії та Хорватії.
· Ключові причини розвитку ІТ: зниження витрат і підвищення ефективності; збільшення мобільності та гнучкості (хмарні обчислення, смартфони та планшети, розширення мереж мобільного зв’язку)
· Можливі поглинання та злиття невеликих ІТ-компаній, що пропонують масштабовані рішення

Останнім часом очікування розвитку ринку ІТ на 2011 та 2012 роки були переглянуті у зв’язку зі зростаючими побоюваннями боргових проблем Західної Європи. Тим не менш, аналітики Erste Group відмічають, що ця ситуація не вплинула на ІТ-бюджети. Таким чином, витрати на IT у 2012 році будуть збільшуватися у країнах ЦСЄ, в тому числі в Польщі (7,8%), Румунії (+12,7%), Болгарії (15,0%) і Хорватії (10,1%).

«Загалом очікується, що зростання обсягів ІТ-ринку в регіоні ЦСЄ вдвічі перевищить темпи росту ВВП цих країн у наступні роки, тим самим скоротивши розрив між східноєвропейським і західноєвропейським ІТ-ринком. Стає очевидним, що процес євроінтеграції затягнеться на роки, що буде симулювати попит на розвиток ІТ в регіоні. При цьому фінансування державних ІТ-проектів, як і інвестицій у розвиток ІТ в корпоративному секторі, буде здійснено в тому числі за рахунок Фондів ЄС». − підкреслив Деніель Ліон, аналітик Erste Group і автор звіту.

Ринки інформаційних технологій ЦСЄ будуть зростати на 6-8% у 2011 та 2012 роках
«Ми повинні розділити причини зростання ІТ-сектору в регіоні ЦСЄ на фундаментальні фактори та тенденції. Конвергенція є основною фундаментальною причиною, що підтримує зростання витрат на ІТ, як у державному, так і в корпоративному секторі. Фонди ЄС будуть джерелом інвестицій в ІТ. Причини на основі трендів включають хмарні обчислення, необхідність підвищення ефективності, оптимізація операційної та стратегічної діяльності. Експонентний ріст обсягів даних стимулює попит на більш швидкісні мережі мобільного зв’язку. Стабільні фінансові показники (низька заборгованість / надлишок власних коштів), а також необхідність зміцнення позицій на швидко мінливому, динамічному ринку, будуть стимулювати злиття та поглинання» − додає Ліон.

IT ринки ЦСЄ: Зростання темпів витрат на інформаційні технології допомагає менш розвинутим ринкам зменшити розрив із зрілими західноєвропейськими ринками
На відміну від основної фундаментальної причини розвитку – євроінтеграції, нові тенденції будуть підтримувати розвиток ринку навіть в умовах негативної економічної ситуації. Причинами, що стоять за більшістю з цих тенденцій є постійне зростання мобільності і гнучкості, а також скорочення витрат і підвищення ефективності.

Причина зростання № 1: Хмарні обчислення будуть особливо привабливими для малого та середнього бізнесу, а також старт-апів в країнах ЦСЄ
Головною ідеєю хмарних сервісів є аутсорсинг ІТ-послуг у разі необхідності (наприклад, програмного забезпечення, бізнес-платформ, місця на сервері і т.д.) замість купівлі ліцензій та інфраструктури (апаратне забезпечення), що вимагає капітальних витрат. Основні переваги – оптимізація витрат і ресурсів, а також гнучкість і мобільність. Переваги хмарних обчислень роблять їх особливо привабливими для малого та середнього бізнесу, а також для старт-апів, враховуючи відсутність необхідності капітальних витрат на отримання ліцензій. Крім того, плата за використання забезпечує доступ до рішень, які навряд чи б були доступні в рамках ліцензійних угод. Крім того, витрати на персонал можуть бути значно знижені. Враховуючи той факт, що малий і середній бізнес є основою економіки Центральної та Східної Європи, очікується високий рівень попиту на хмарні обчислення в країнах ЦСЄ.

Причина зростання № 2: Необхідність динамічного розвитку мобільних мереж
Розширення мереж мобільного зв’язку відбувається паралельно з динамічним зростанням кількості смартфонів, планшетів, додатків на базі інтернету, використання хмарних обчислень, зв’язку пристрій з пристроєм, відео стрімінгу або голосового зв’язку. Нещодавно опублікований звіт про дані мобільного трафіку показав, що глобальне проникнення мобільного зв’язку знаходиться на рівні 82% (або 5,8 млрд користувачів), з урахуванням того факту, що експоненціальне збільшення мобільної передачі даних тільки починається. Хоча в четвертому кварталі 2009 року мобільні дані вперше перевищили голосові, вже в першому кварталі 2011 року обсяг мобільних даних був удвічі більшим за голосові. Частка смартфонів становить 26% від продажів мобільних телефонів у третьому кварталі 2011 року, що складає близько 10% від встановленої бази (тобто від загальної кількості смартфонів, які вже використовуються), залишивши значний потенціал зростання цієї тенденції.

Причина зростання № 3: Підвищення ефективності операційних і стратегічних показників. Підвищення ефективності та скорочення витрат є одним з факторів, що мотивують використання нових ІТ-технологій. Іншим фактором є впровадження інформаційних систем управління, які покращують швидкість і якість прийняття як операційних, так і стратегічних рішень, що особливо важливо в складних ринкових умовах. Наприклад, для оптимізації ІТ-інфраструктури компанії впроваджують сервісно-орієнтовану архітектуру (СОА). Рішення СОА дозволяють упорядковувати і по максимуму використовувати інформацію з різних джерел, що допомагає в прийнятті рішень, дозволяє оптимізувати ресурси, в ​​тому числі штат співробітників, і підвищити ефективність при мінімальних витратах. СОА використовуються як власні системи (обладнання, програмне забезпечення, експлуатовані компанією і знаходяться у компанії), при цьому хмарні обчислення дають можливості для подальшої оптимізації процесів і витрат.

Причина зростання № 4: Підтримка державних IT-проектів Фондами ЄС
В рамках програми Фондів ЄС на період 2007-2013 рр., було виділено 308 млрд євро на розвиток та інтеграцію нових країн ЄС. Польща є одним з найбільших бенефіціарів програми, отримавши 65 млрд євро в цілому і близько 1 млрд євро (4,4 млрд польських злотих) на розвиток ІТ-сектору. Нова програма Фондів ЄС повинна бути запущена з 2014 року, проте у зв’язку з нестабільною політичною ситуацією, можливо, плани будуть переглянуті.
Якщо в Чехії, яка отримала близько 6 млрд євро (150 млрд чеських крон) на співфінансування ІТ-проектів, ресурси Фондів ЄС використовуються на повну силу, і зараз освоєно вже майже 10% загального фінансування на розвиток ІТ-сектора, то в Словаччині тендери на фінансування ІТ-проектів Фондами ЄС були припинені у зв’язку зі зміною уряду (поновлення проекту можливе в березні 2012 року). Румунії було надано 252 млн євро для реалізації проектів у сфері ІТ, в той час як для Хорватії була надана сума у ​​750 млн євро від загального фінансування Фонду ЄС в період 2007-2011 рр.. Іншим країнам Південно-Східної Європи також було надано фінансування в формі первинної допомоги (наприклад: Сербія ~ 200 млн євро в рік; Чорногорія ~ 35 млн євро; Косово ~ 70 млн євро).

Причина зростання № 5: Низький рівень заборгованості та високий показник власного капіталу буде стимулювати активність злиття та поглинання
Враховуючи високу фрагментованість ІТ-ринку в Центральній та Східній Європі, активність злиття та поглинання значно підвищиться. Загалом, за останніми подіями та анонсами, в центрі уваги знаходяться маленькі компанії, розробники масштабованих рішень/продуктів (в тому числі в області хмарних обчислень). Незважаючи на те, що у переліку потенційних покупців звично бачити такі компанії як SAP, Oracle, HP, Google, Software AG, IBM, зараз ринок ЦСЄ активно консолідує Asseco Poland Group.

Опубліковано у Аналітика, Головна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s