Ефективне фінансове планування


Kor_4131

 

Кожна людина повинна вміти успішно розпоряджатися своїм часом та грошима для того, аби досягати цілей та реалізовувати свої бажання. Звичайно ж, кожен з нас мріє жити не знаючи, що таке економія та контроль власних коштів, оскільки фінансове планування у багатьох з нас асоціюється з жорсткими рамками. Насправді це не так. Саме бюджетування дає вам свободу та можливість втілити в життя власні мрії. Світлана Черкай поділилася універсальними порадами щодо раціонального підходу до планування власного бюджету.

В першу чергу варто обрати найбільш комфортний інструмент для ведення бюджету: від звичайного зошита та олівця до систем з бюджетування на ПК або портативних пристроях. Аби зробити контроль грошового потоку простішим та зрозумілішим, варто взяти звичку робити безготівкові розрахунки. По-перше, готівка значно «дорожча», оскільки потребує додаткового обслуговування. По-друге, роблячи безготівкові транзакції, ви фіксуєте кожен платіж, що значно спрощує ведення бюджету. Ви уникаєте необхідності запам’ятовувати всі витрати, збирати чеки та вносити їх у програму бюджетування.

Однією з нововведень Ерсте Банку є система, яка дозволяє, при умові проведення розрахунків карткою банку або ж при використанні банківських рахунків, вести облік не лише сум зарахувань та витрат, але й фіксувати джерело їх виникнення, відслідковувати витрати за будь-який період (місяць, рік і т.д.), аналізувати їх у порівнянні з попереднім періодом або сегментувати по групах (комунальні платежі, продукти, одяг). Більш того, система надає можливість створення лімітів на групи витрат і автоматично повідомляє, якщо ліміти перевищено. Обов’язково користуйтеся інтернет- та смс-банкінгом –  це також  додатковий елемент контролю витрат.

Дуже зручно проводити обов’язкові платежі через банк за допомогою налаштування автоматичного перерахування коштів за комунальні послуги, сплату за навчання дитини, послуги зв’язку та іншого. Це економить і час, і гроші, та й зрештою – всі платежі завжди здійснюються вчасно.

Навіть при відповідальному ставленні до ведення бюджету виникають ситуації, коли у вас недостатньо коштів на велику покупку. В нагоді стане кредитна картка. На відміну від споживчого кредиту, власники кредитних карт виплачують відсотки, нараховані банком, тільки на фактично використану частину заборгованості. Більш того, якщо кошти були витрачені безготівковим шляхом, то протягом певного періоду ви можете не платити за користування грошима з кредитної картки, якщо зможете сплатити суму заборгованості протягом так званого грейс-періоду.

Існує безліч інструментів, які полегшують ведення бюджету, допомагають економити та дозволяють зберегти не лише ваші гроші, а ще й дорогоцінний час. Банківські послуги є одним з найефективніших з них.

Опубліковано у Головна, Леді Клуб, Фінансова грамотність | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s