Фінансова безпека під час подорожі


Літо добігає кінця, а попереду нас чекають теплі дні осені й оксамитового сезону. Якщо ви ще не встигли відпочити, не проґавте свій шанс! Втім, поїздка на відпочинок – це не лише сонячне проміння та враження, але й важлива фінансова подія. Тому, вирушаючи у відпустку, не забудьте відповідально підійти до планування бюджету.

Одне з основних питань – в якому вигляді брати кошти з собою. Ми рекомендуємо співвідношення 30% – готівка та 70% – електронні гроші (платіжні картки). Важливо пам’ятати, що при оплаті карткою банк не стягує комісію (на відміну від зняття грошей в банкоматі). Більш того, ви можете тримати на рахунку необмежену суму грошей без необхідності її декларувати.

Варто також відзначити, що за кордоном можна використовувати й карту в гривневій валюті. При цьому курс обміну буде не менш вигідним, ніж знімати готівку та переводити їх в іноземну валюту, тим більше що знімати їх у банкоматі за кордоном менш вигідно, оскільки комісія за зняття готівки чимала.

Ще одна перевага карток – безпека ваших коштів. У разі втрати або крадіжки готівкові гроші, швидше за все, не повернуть, в той час як карту в будь-який момент можна заблокувати, для чого вам лише необхідно мати номер телефону Інфоцентру банку та номер карти. До речі, не забудьте записати номер телефону інформаційного центру банку в телефон та, що більш важливо, номер вашої картки – це стане в нагоді не тільки під час відпустки.

Перед поїздкою не забудьте збільшити ліміт по картці та повідомити банк про можливі розрахунки за кордоном для того, щоб уникнути блокування карти у зв’язку з підозрою на шахрайські операції.

Для контролю ваших безготівкових коштів підключіть смс-банкінг. Він допоможе не тільки враховувати витрати, а й завжди знати залишок на рахунку. Переконайтеся, що ваш телефон, перебуваючи в роумінгу, може приймати смс. Готівкові кошти та цінності, які ви, можливо, зберігайте вдома, краще передати на зберігання в банк, щоб уберегти їх від крадіжки.

Якщо під час тривалого перебування за кордоном вам необхідно оплатити комунальні чи інші рахунки, довірте це банку. Все, що для цього треба, – написати заяву, і всі оплати будуть здійснені з вашого поточного рахунку в зазначені терміни.

Ті ж самі транзакції ви можете провести самостійно за наявності доступу в інтернет. Скориставшись інтернет-банкінгом можна швидко поповнити рахунок мобільного телефону або зробити будь-який інший платіж. Важливо пам’ятати, що в цілях безпеки не можна користуватися е-банкінгом в публічних місцях (в інтернет-кафе, а аеропорту). Краще за все для цього користуватися власним ноут-буком.

Маємо надію, наші поради допоможуть вам не лише під час відпустки, а й у разі відрядження за кордон у справах тощо.

Незабутніх вам подорожей!

Опубліковано у Головна, Фінансова грамотність. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s