Кінорекомендації на вихідні: Уолл Стріт. Гроші не сплять


Money Never Sleeps«Хороше вимагає часу». І якщо ви вже бачили пріквел 1987 року, то саме настав час подивитись його продовження з інтригуючим поясненням “гроші не сплять”. Бо тут ви знайдетете, чого часто бракує сучасному кіноматографу – стиль, який можна по праву вважати єдиним у своєму роді. Хіба так просто ми можемо згадати ще хоча б одну схожу стрічку? Стоун цей стиль з гідністю витримує і підносить нам фінансовий світ, в якому ключова роль відводиться не грошам, а іграм. Іграм між людьми.

«Уолл Стріт: гроші не сплять» – це дітище душі Олівера Стоуна. В одному з інтерв’ю він зізнався, що давно мріяв повернутися до історії Гордона Гекко, цей персонаж йому по-своєму цікавий. Та й сама суть фільму міститься виключно в його питанні: «Що, ніхто вже не вірить у повернення?..» У режисера вистачило наснаги не залишати Майкла Дугласа поганцем з того самого 1987 року. Він з успіхом додає нових персонажів, які допомагають розкрити його душу й робить це дуже грамотно: дует Шайї ЛаБьофа і Майкла Дугласа — один із найвиразніших і яскравих за останнє десятиліття. Акторський склад взагалі приваблює своєю майстерністю: є і дотепний Чарлі Шин, і Джош Бролін у незвичному для себе лиходійському амплуа — ця роль значно доповнює колекцію його серйозних персонажів.

Монологи у картині сповнені метафор. Більшість моментів роботи біржі подані дуже дохідливо, по ходу дії самі герої дають зрозумілі пояснення. Разом із тим, слова не такі важливі, як саме дійство, що відбувається в офісах і закритих кабінетах найвідомішої вулиці в світі великих грошей. Вражає й операторська робота: камера вихоплює деталі в одязі, інтер’єрі, природі, навіть погода ніби сягає через бар’єр екрана. Усе це робить фільм насиченим, повним, живим.

Стиль і вміння Олівера Стоуна подарували світу прекрасну й повчальну історію, просту, але таку важливу. І фінальна сцена з щасливою родиною Джейка, Уїнні і їх малюком, доводить усім нам: ось воно, велике й безцінне щастя, нехай воно й дається деколи високою ціною. Тож часом, гра між людьми варта того, щоб за це щастя боротися:)

Опубліковано у Головна | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s