Без мінуса на картці, або як впоратися з овердрафтом


nikolenko22Чи траплялося вам перевіряти баланс картки і здивовано спостерігати на рахунку мінус? Таке явище у житті картки називається «недозволеним овердрафтом». Особливих причин для хвилювань немає, втім зволікати з вирішенням цього питання також не слід.

Тетяна Ніколенко, начальник сектору розвитку карткових продуктів Ерсте Банку, розповідає про основні причини виникнення недозволеного овердрафту: це може трапитися через списання комісії за зняття коштів у банкоматі, коли ви знімаєте всі гроші «під нуль». Також аналогічна ситуація відбувається, коли знімаються кошти за річне обслуговування картки в той час, коли на рахунку немає достатньої суми. Крім того, не рідко здійснюючи, наприклад, покупку в іноземній валюті чи бронюючи готель за кордоном, на рахунку блокується певна сума, втім фактичне списання відбувається дещо пізніше – навіть до кількох днів. Якщо ж в цей період курс валюти змінювався, то сума до сплати може зрости і створити недозволений овердрафт на рахунку.

Уникай овердрафту, тому що…

– тривала наявність недозволеного овердрафту може в майбутньому вплинути на рішення банку видавати чи не видавати вам кредитну карту або позику. Це теж маленька частинка кредитної історії клієнта;

– на недозволений овердрафт на картковому рахунку нараховуються проценти з моменту виникнення такої заборгованості.

Важливо знати в разі виникнення недозволеного овердрафту:

Перш за все, клієнт повинен розуміти, що виникнення недозволеного овердрафту на рахунку не є проблемою, і часто це невеликі суми, які не несуть значних втрат.

Тим не менше, варто якомога швидше погасити заборгованість по картці, яка виникла. Щоб зробити це дійсно оперативно необхідно стежити за залишком на своєму рахунку. Сьогодні є такі найпростіші та найдоступніші сервіси це робити:

SMS-сповіщення. Клієнти Ерсте Банку мають можливість скористатися послугою ErsteSMS, за допомогою якої клієнт на мобільний телефон отримує звіти про всі операції по рахунку, а також про залишок після їх здійснення.

Інтернет-банкінг. Система ErsteWeb дозволяє бачити всі деталі по рахунках. Таким чином, клієнт може відстежити виникнення овердрафту, більше того, оперативно погасити його через систему в будь-який час доби, переказавши необхідну суму коштів.

Послуга SMS коштує всього 3,75 грн на місяць, а користування ErsteWeb є безкоштовним, плата стягується лише за здійснення операцій. Будучи завжди в курсі «життя» своїх рахунків, недозволений овердрафт можна легко і швидко відслідкувати та вчасно погасити, уникнувши зайвих витрат.

Будьте завжди в плюсі 🙂

Опубліковано у Головна | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s