Тенденції на ринку депозитів: клієнти віддають перевагу вкладам терміном на 3 і 12 місяців


9594651-savings-word-on-business-folder-showing-saving-money-concept
• Фізичні особи активно нарощують депозитні портфелі в банках
• На ринку триває зменшення ставок по депозитах у всіх валютах на всі строки
• Зростає середній строк депозитів
• Конвертація валютних депозитів в гривневі припиняється

Депозити продовжують залишатись найбільш надійним, вигідним і доступним інструментом заощадження вільних коштів для більшості населення України. Експерти виділяють наступні тенденції, що домінують сьогодні на цьому ринку.
Фізичні особи продовжують активно нарощувати депозитні портфелі в банках. Відносно стабільна ситуація в економіці разом з поступовим ростом зарплат і високими ставками по депозитах стимулюють людей розміщувати депозити для отримання пасивного доходу. За перші п’ять місяців 2103 року депозити фізичних осіб, за даними НБУ, виросли на 32,8 млрд грн. Переважно це депозити в гривні на строк від 1 року.
Високі темпи приросту ресурсної бази банків зберігаються, не зважаючи на тривале зменшення ставок по депозитах у всіх валютах на всі строки. З початку року по гривневих депозитах строком на 1 рік ставки знизились на 2,5 процентних пункти, на 3 місяці — на 5,3 п. п. Внаслідок цього зростає середній строк депозитів: якщо на початку року клієнти могли розмістити кошти на 3 місяці під 21-22% в гривні, то тепер вони відкривають депозити на 9-12 місяців з метою отримати дохід в 19-21% в національній валюті.
Ще однією важливою тенденцією є поступове припинення конвертації валютних депозитів в гривневі. На початку 2013 року девальваційні очікування знизились, а різниця між ставками по депозитах в гривні та валюті досягала 15 п. п., що стимулювало клієнтів активно конвертувати свої валютні депозити в гривневі. Обсяг коштів, що були конвертовані, за оцінками експертів, міг сягнути 10 млрд грн за перші чотири місяці цього року. В подальшому темпи конвертації різко впали і на середину 2013 року, коли ризики девальвації національної валюти знову починають зростати, а різниця між депозитними ставками в гривні та валюті знизилась до 10 п. п., конвертування валютних депозитів в гривневі практично припинилося. Цілком можливий варіант, що незабаром почнеться зворотна конвертація гривневих депозитів в валютні, яка традиційно характерна для осіннього періоду.
«Впродовж останніх трьох місяців клієнти ФІДОБАНКу віддають перевагу депозитам терміном на 3 і 12 місяців, — коментує Володимир Буданов, директор з маркетингових пропозицій ПУАТ «ФІДОБАНК». — Популярність інших строків значно менша. Дана тенденція характерна для всіх валют. Ще однією актуальною тенденцією для нашого банку є відкриття клієнтами поточних рахунків з підвищеними процентними ставками, що також можуть виконувати функцію депозитів».
Серед інших тенденцій по розміщенню вкладів у ФІДОБАНКу Володимир Буданов відзначив наступні: «Середня строковість депозитів в гривні нижча, ніж у валюті, що загалом відображає вищі довгострокові ризики для гривневих депозитів та нижчі процентні ставки для валютних депозитів. Протягом останніх трьох місяців клієнти розміщували строкові депозити в гривні в середньому на 6 місяців, в доларах США — на 7 місяців, в євро — на 11,5 місяців. За вказаний період не було помічено якихось тенденцій у зміні строковості нових депозитів. Аналогічно строковості, середня сума гривневого депозиту нижча від валютного. Середня сума депозиту в доларах США більша від гривневого приблизно 2,3 рази, в євро — в 5,5 разів».

Важливо для вкладників
Спеціалісти ФІДОБАНКу нагадують, що перед відкриттям депозиту потенційним вкладникам варто уважно вивчити умови депозитного договору — в ньому не повинно бути «підводних каменів». Наприклад, зазначена в рекламі максимальна ставка або надбавка (премія) за договором вкладу може фактично діяти тільки в перший або в останній місяць терміну депозиту, а за решту часу нараховується знижений відсоток. Також доцільно уточнити, чи може банк на власний розсуд змінювати процентну ставку протягом терміну дії депозитного договору. Звичайно, варто довіряти свої кошти банку, який є постійним учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, займає провідні позиції в рейтингах, має хороші фінансові показники як мінімум за останній рік, пропонує широкий перелік депозитів для різних потреб вкладників і програми лояльності для своїх клієнтів.

Опубліковано у Аналітика, Головна | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s