Кошти під контролем: правила безпечного користування системою клієнт-банку


lock_button

З динамічним розвитком інформаційних технологій можливість дистанційного управління коштами стала швидше необхідністю для бізнесу, аніж додатковою послугою, яку пропонує банк. На даний момент підключення до системи клієнт-банку пропонує більшість українських банків, в тому числі й ФІДОКОМБАНК – iBank 2 UA. Система клієнт-банк дозволяє клієнтам – представникам бізнесу – в дистанційному режимі здійснювати операції в національній та іноземній валюті, в тому числі міжнародні платежі, оформляти та надсилати заявки на конверсію валют, керувати зарплатним проектом тощо.  Разом з цим постійно зростає і необхідність в розвитку та удосконаленні систем захисту від несанкціонованого доступу до коштів клієнтів. Банки активно працюють в цьому напрямку, як посилюючи внутрішній моніторинг операцій клієнтів, так і створюючи пристрої, які знижують ризики несанкціонованого доступу до рахунків клієнтів до мінімуму.

З метою забезпечення надійного захисту рахунків при користуванні інтернет-банкінгом для корпоративних клієнтів деякі українські банки, в тому числі й ФІДОКОМБАНК – пропонують встановлення спеціальних пристроїв захисту – USB-токенів. USB-токен – пристрій для збереження секретного ключа в системі інтернет-банкінгу для юридичних осіб та підприємців. Пристрій має форму флешки, основна його особливість полягає в захисті секретних ключів електронного цифрового підпису клієнта від несанкціонованого копіювання при вході в систему iBank 2 UA. Секретний ключ генерується самим токеном та зберігається в захищеній пам’яті. «На відміну від жорсткого диску робочого комп’ютера токен є значно надійнішим інструментом для захисту інформації та фактично виключає доступ до секретних даних клієнта ззовні, – говорить Галина Ізбінська, Член Правління ФІДОКОМБАНКу. – Тим не менше, окрім використання USB-токенів важливе місце в забезпеченні захисту рахунків займає індивідуальний контроль фінансових потоків власного підприємства».

Для збереження коштів при роботі в системах дистанційного обслуговування клієнтам рекомендується дотримуватися 5 простих правил фінансової безпеки:

Персональна інформація, яку ви використовуєте для входу в систему інтернет-банкінгу, суворо конфіденційна. Не зберігайте логіни, паролі та електронні ключі в місцях, доступних для ваших рідних, близьких або колег. Якщо вам потрібно залишити робоче місце, обов’язково заблокуйте комп’ютер.

  1. Встановіть на ваш комп’ютер надійну антивірусну програму та регулярно оновлюйте антивірусні бази.
  2. Регулярно переглядайте виписки по вашому рахунку.
  3. В разі виявлення підозрілих транзакцій негайно повідомляйте в контакт-центр банку. Для більш оперативного зв’язку збережіть номер контакт-центру в мобільному телефоні та продублюйте на іншому носії – наприклад, в щоденнику або на візитці.
  4. На будь-які несанкціоновані дії з вашими засобами реагуйте максимально швидко – успішність дій з повернення викрадених грошей багато в чому залежить від оперативності надання інформації відповідним службам у банку.

Також при підключенні до системи клієнт-банку експерти рекомендують клієнтам додатково прописувати IP-адреси, з яких буде можливим вхід в систему, чи використовувати одноразові паролі для підтвердження через SMS або спеціальні токени для генерації одноразових паролів.

Опубліковано у Головна, Фінансова грамотність | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Кошти під контролем: правила безпечного користування системою клієнт-банку

  1. Олег коментує:

    Якби Ваш банк, як більшість цивілізованих фінансових установ, навіть в Україні, нарешті почав надсилати sms-повідомлення про транзакції за розумною ціною, або й безкоштовно (наприклад той же прімат, або Unicreditbank роблять це безкоштовно), то слідкувати за рахунками було б значно простіше, а також відреагувати, на несанкціоновану операцію, можна було б набагато швидше.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s