7 цікавих фактів про програмістів та програмування. З Днем програміста!


types

Дорогі рушії прогресу, люди, котрі змушують машини думати, вітаємо з професійним святом – з днем програміста 🙂

Бажаємо вам чистого коду, легкого дебагу та цікавих проектів!

З нагоди Дня програміста пропонуємо вам 7 цікавих фактів про програмістів та програмування:

1. Першим запрограмованим пристроєм прийнято вважати жакардовий ткацький верстат, побудований в 1804 році Жозефом Марі Жаккар. Він здійснив революцію в ткацькій промисловості, надавши можливість програмувати візерунки на тканинах за допомогою перфокарт.

2. Першу в історії людства програму для обчислювальної машини написала в 1843 році графиня Ада Августа Лавлейс, дочка великого англійського поета Джорджа Байрона. Ця програма вирішувала рівняння Бернуллі, що виражає закон збереження енергії рухомої рідини. На честь першої програмістки названа універсальна мова програмування «Ада».

3. Перший працюючий програмований комп’ютер був створений в 1941 році. Комп’ютер, перші програми для нього і першу мову програмування «Планкалкюль» створив німецький інженер Конрад Цузе.
4. День програміста святкується в 256 день року (13 вересня, у високосний рік – 12 вересня). Вибір числа 256 не випадковий – воно виходить від виведення двійки у восьму ступінь. Саме таку кількість чисел можна виразити за допомогою одного восьмирозрядного байта.

5. На щорічному міжнародному чемпіонаті з програмування ACM ICPC команди, що представляють російські та українські ВУЗи, традиційно займають призові місця, а чемпіонами ставали в цілому більше шести разів.

6. День програміста заснований і офіційно визнаний в Росії. Неофіційно його святкують програмісти в більш ніж 30 країнах в усьому світі.

7. «Hello, world!» – програма, результатом роботи якої є виведення на екран або інший пристрій фрази «Hello, world!» (дослівний переклад з англійської – «Привіт, світ!»). Зазвичай це перший приклад програми в підручниках з програмування, і для багатьох студентів така програма є першим досвідом при вивченні нової мови.

Опубліковано у Головна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s