Кредитний брокер: помічник чи зайва ланка?


Loan Application Form with pen, calculator
Багато банків, багато пропозицій – що ж вибрати? Коли відсутня потреба в певному продукті – реклама фінансових установ проходить просто повз, втім, як тільки необхідність у додатковому фінансуванні з’являється, ми починаємо пригадувати всі ті яскраві біл-борди, телевізійні ролики та рекламу в інтернеті, намагаючись пригадати: скільки ж коштує той чи інший продукт, які його умови, чи потрібна довідка про доходи для отримання кредиту? Перекопавши добрячих кілька десятків сайтів українських банків, можна стати справжнім гуру в банківських продуктах та врешті обрати ту пропозицію, яка найбільше вам підходить, та ще й друзів проконсультувати.
Але часто на вивчення послуг і пропозицій всього банківського сектору не вистачає часу, і тоді клієнти звертаються за допомогою до кредитних брокерів, які роблять все за вас – від збору документів і до отримання кредитів. Дійсно хороший вихід для тих, у кого «руки не доходять». При цьому слід добре розуміти, хто вони такі – кредитні брокери і які послуги вони можуть надати.

Роль брокера в отриманні кредиту

Основна функція брокерів – зробити процедуру отримання клієнтом кредиту швидкою та легкою. Це означає, що брокер підбере продукт, збере необхідні документи та подасть їх до фінансової установи на оформлення кредиту. Дуже зручно, адже самому позичальнику практично не потрібно втручатися в цей процес. Звичайно, не безкоштовно – в середньому послуги брокера коштують 1-4% від суми кредиту на авто, нерухомість чи позику під заставу, а беззаставний кредит може сягати навіть 10% від суми кредитних коштів. Це і є той перелік послуг, які може запропонувати брокер клієнту.
Тим не менше, швидкість отримання відповіді по наданню кредиту та ймовірність позитивної відповіді не залежить від кредитного брокера. Дані рішення банк приймає самостійно, використовуючи відповідні скорингові механізми, що перевіряють платоспроможність клієнта та жодним чином не можуть зазнати впливу зі сторони кредитних брокерів. Тому пропозиції «посприяти» в отриманні позики довіряти не слід, адже часто саме таким чином недобросовісні брокери заробляють на клієнтах.

Як знайти правильного брокера

При виборі кредитного брокера перевагу слід надавати компаніям, які мають тривалий досвід роботи в даній сфері та позитивні відгуки в інтернеті. Те саме стосується і незалежних кредитних консультантів – такий фахівець повинен мати офіційний профіль в інтернеті з описанням досвіду роботи та представленням відповідних ліцензій чи дозволів на ведення діяльності фінансового консультанта. Найкраще, якщо такого фахівця вам може порадити знайома людина, котра мала особистий позитивний досвід співпраці.
В іншому випадку пошук добросовісного та професійного брокера може зайняти стільки ж часу, скільки й пошук банку для отримання позики.

Опубліковано у Головна, Фінансова грамотність | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s