Як правильно платити дитині і за що


Child-show-mom-with-good-grade
Багато батьків задаються питанням про те, чи варто фінансово заохочувати дитину за успіхи у навчанні та допомогу в домашній роботі. Але це питання потрібно розглядати трохи по-іншому – за що платити можна і як це робити правильно.

Давати гроші дитині варто починати з віку 4-5 років. Вирішальний вплив на уявлення дитини про грошові відносини є власний досвід спілкування з грошима. З того моменту, коли дитина каже своє перше «Купи», тобто у віці 4-5 років, варто почати обговорювати з дітьми сімейний бюджет, а також рекомендується почати видавати дітям кишенькові гроші і винагороди за допомогу або певні досягнення. Звертаємо увагу, що кишенькові гроші потрібно видавати систематично і в певному обсязі, незалежно від грошових винагород «за заслуги». Кишенькові гроші допоможуть дитині навчитися планувати свої витрати, заощаджувати на бажану річ, економити. У той час як винагороди прив’ють розуміння, що добробут може залежати від їх власних зусиль і старань.

Платіть дитині за додаткову роботу по дому. Якщо дитина хоче заробити грошей – чому б не надати їй таку можливість. Але форма такої грошової винагороди повинна подаватися скоріше як «премія», аніж заробітна плата. Вона може вигуляти собаку або зробити певну роботу замість когось із членів сім’ї за розумну плату.

За допомогу з робочими справами. Ви можете «найняти» власну дитину для дрібних доручень по вашій роботі, на які у вас не вистачає часу. Зробити копії документів, скласти папери на столі, віднести диск з файлами, постояти за вас у черзі – цілком допустимо.

Визначайте ціну заздалегідь. Домовляйтеся з дитиною про те, скільки вона отримає за виконану роботу. Якщо ви “визначили” дитині якусь суму винагороди – не знижуйте її. Очікування дитини повинні відповідати результату.

Не за гарні оцінки, а за додатково вивчений вірш. Дитині важливо пояснити необхідність навчання, і зробити все, щоб здобування знань було для неї цікавим і захоплюючим. А гроші не повинні бути основним стимулом у прагненні розвиватися. Тому не рекомендуємо на постійній основі платити дитині за гарні оцінки. Інша справа – заохочувати її за гарне закінчення чверті, успіхи з окремих предметів або за особливі старання. В даному випадку, обумовлювати винагороду не обов’язково – тоді отримані гроші будуть дійсно нагородою, а не «підкупом».

Знайдіть інтерактивний і зручний спосіб платити. Сам процес винагороди за допомогу або успіхи теж повинен бути особливим. Заохочення або премію можна оперативно і без комісії перераховувати дитині на передплачену картку «Штука», яку пропонує ФІДОБАНК. Пластикова картка для дітей – не тільки вигідно, але й цікаво, оскільки діти завжди намагаються наслідувати дорослих. Крім того, картка «Штука» – це зручний та доступний інструмент, оскільки не вимагає оформлення і надання документів, що забезпечує доступність продукту навіть дітям. При цьому кожен переказ грошей ви можете супроводжувати спеціальним підписом – наприклад, «Спасибі за допомогу на дачі. Мама». Коли гроші надійдуть на картку, дитина отримає смс-повідомлення із сумою переказу і вашим підписом – так вона завжди розумітиме, за що саме отримала грошове заохочення.

Важливо! Не платіть дитині за буденну домашню роботу і щоденні успіхи в школі. Не забувайте також дякувати за допомогу і хвалити за успіхи. Почуття того, що ти корисний і тобою пишаються – нагорода куди більш важлива, ніж гроші. Постарайтеся продемонструвати це своїй дитині, інакше одного разу на прохання сходити в дитсадок за сестрою ризикуєте почути: «І скільки ти мені за це заплатиш?».

Опубліковано у Головна, Фінансова грамотність, Штука | Теґи: , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s